В Казахстані ректор не склав іспит із мови і його не допустили на вибори президента

  			В Казахстані ректор не склав іспит із мови і його не допустили на вибори президента
114433 ПЕРЕГЛЯДІВ

Жуматай Алієв, громадський діяч, який висунув свою кандидатуру на пост президента Казахстану, не зміг скласти іспит на володіння державною мовою.

Першим завданням на іспиті було написати твір на тему «Держава і релігія», другим – прочитати уривок з твору «Шлях Абая» Мухтара Ауезова, і третій завершальний – скласти доповідь на вільну тему.

«Кандидат використав повністю відведений на іспит час. Всебічно обговоривши відповіді претендента, комісія дійшла висновку, що претендент не у повному обсязі володіє державною мовою. У письмовій роботі допущені грубі помилки (усього 19) із пунктуації, стилістики. Все це ми проаналізували і дійшли спільної думки, що казахською мовою він володіє недостатньо», – повідомив член лінгвістичної комісії Аділ Ахметов.

Нескладання іспиту зі знання державної мови означає, що кандидат вибуває з боротьби за пост президента і не буде допущений до дострокових виборів 9 червня.

Алієва висунуло громадське об’єднання «Халик демографіяси». У різні періоди життя він був депутатом мажилісу (нижньої палати) парламенту Казахстану, ректором Центрально-Азійського університету, заступником завідувача відділом внутрішньої політики адміністрації президента Казахстану і заступником голови Асамблеї народу Казахстану.

Всього для участі у виборах президента в ЦВК подали дев’ять кандидатів. Один із них, це Талгат Ергаліев, висувався від Союзу будівельників Казахстану, взяв самовідвід.

Інші сім кандидатів, разом із Касим-Жомарт Токаєв, склали іспит з казахської мови.

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео